Koka karkasa māju ražošana

Koka karkasu māju ražošanā izmantojam tikai tādus kokmateriālus, kas atbilst visām kvalitātes prasībām un kritērijiem.

Būvniecībā izmantojam C24 stiprības koksni, kas ir kalibrēta un žāvēta līdz 18% mitrumam tajā. Kokmateriālus iegādājamies no vietējiem ražotājiem.

Ēku elementus ražojam mūsu rūpnīcas montāžas stacijās, kuru jauda ir līdz 2500 m2 saražotu elementu mēnesī.

Ražošanas process notiek pēc speciāli izstrādāta ražošanas komplekta, katram ēkas elementam, ko ir izstrādājuši tehniskie inženieri, būvinženieru vadībā.

Mūsu darbā vissvarīgākais faktors ir darba kvalitāte, tādēļ paralēli ražošanas procesiem, nepārtraukti veicam kvalitātes kontroli visos ražošanas posmos. Katram koka karkasa ēkas elementam, kas tiek ražots rūpnīcā, tiek aizpildīta kvalitātes veidlapa un tikai tad, kad elements atbilst visiem kvalitātes kritērijiem, tas tiek iepakots un nodots piegādei uz būvlaukumu.

Esam atlasījuši spēcīgu un kvalificētu komandu, kas ražošanas procesus padara ātrākus un kvalitatīvākus.

Koka karkasu māju ražošanas process ir salīdzinoši ātrs, piemēram, 120m2 mājas ražošana aizņems laiku līdz 2 nedēļām, taču bieži vien lielāko projekta realizācijas laiku aizņem tieši ražošanas procesa projekta sagatavošana, kā arī specifisku būvmateriālu sagāde.

Mūsu ražotās koka karkasa māju komplektācijas ir vienas pilnākajām tirgū, proti, veicot, piemēram, ārsienu ražošanu mēs ražošanas procesā iekļaujam gan fasādes, gan logu, gan logu apdaru montāžu jau rūpnīcā, tādejādi samazinot būvniecības laiku būvlaukumā, kā rezultātā mūsu ēku montāžas process aizņems vien 3 – 4 dienas. Savukārt, ēkas ārējās apdares darbi prasīs aptuveni 2 nedēļas.

Tirgū sevi pozicionējam kā Zema Enerģijas Patēriņa/ Augstas Energoefektivitātes ēku ražotājus (Low Energy Building). Ražošanā izmantojam kompleksus enerģijas ekonomijas risinājumus un tehnoloģijas, kas ēkai ļauj patērēt mazāk kā 40 kWh/m2 gadā. Šis rādītājs ir krietni zem Latvijas vidējā rādītāja 150-200 kWh/m2 gadā.

Zema enerģijas patēriņa ēkas nodrošina tās iemītniekiem patīkamu termālo komfortu un augstu gaisa kvalitāti.

Šāda tipa ēkas ir lielisks kompromiss starp ēkas energoefektivitāti, komforta līmeni un būvniecības izmaksām.

Ja vēlies uzzināt vēl vairāk, droši sazinies ar kādu no mūsu speciālistiem!

Koka karkasa māju uzstādīšana

Nodrošinām visu konstrukciju, kas tiek uzbūvētas pēc “nulles cikla”, piegādi uz būvlaukumu.

Nulles cikls ir pamatu konstrukcijas un ārējie inženierkomunikāciju tīkli, kas tiek izbūvēti pirms ēkas montāžas.

Pirms slēgt līgumu, ar klientu vienojamies par darbu sadali. Atrunājam darbus, ko veiksim paši un darbus, kurus veiks klients un/vai piesaistītie partneri.

Ēkas pamatu izbūvi var veikt gan klients, gan mūsu uzņēmuma piesaistīts partneris. Pamatu izbūvē parasti tiek izmantoti plātņveida pamati, taču katrs gadījums ir individuāls un var būt situācijas, kad tiek izmantoti stabveida pamati vai lentveida pamati.

Koka karkasa ēkas būvkomplekta montāžas darbu laiks (mājai 120 m2 platībā) ir vidēji 3-4 dienas. Tad ēka ir pilnībā samontēta un ir veikti visi pasākumi, lai ēka būtu droša un pasargāta gan no laikapstākļu ietekmes, gan nelūgtu viesu iekļūšanas tajā.

Montāžas sākumā rūpīgi veicam ēkas pamatu uzmērīšanu, lai ar augstu precizitāti var veikt galvenās mūrlatas montāžu. Mūrlatas montāžas kvalitāte būs noteicošais faktors visā turpmākajā ēkas montāžas ciklā.

Augsta precizitāte šī elementa izpildē nodrošina pārējās ēkas ātru un vienkāršu montāžu, ko var salīdzināt ar LEGO konstruktoru pieaugušajiem.

Veicot montāžu, strikti ievērojam rasējumos uzrādītos izmērus un mezglu risinājumus.

Montāžu veicam secīgi montējot sekojošas konstrukcijas:

 • Mūrlatas montāža
 • Pirmā stāva sienu montāža
 • Starpstāva pārserguma montāža
 • Otrā stāva sienu montāža
 • Jumta konstrukciju montāža
 • Citu elementu montāža (balkoni, terases, nojumes)

Konstrukcijas uz būvlaukumu tiek piegādātas maksimāli pilnā komplektācijā, ar samontētu un nokrāsotu fasādi, kā arī iemontētiem logiem.

Montāžai izmantojam celtņus vai manipulatorus. Brigādē darbojās 3-4 strādnieki un būvdarbu vadītājs, kurš koordinē darbus un uzrauga to kvalitāti.

Ja vēlies uzzināt vēl vairāk, droši sazinies ar kādu no mūsu speciālistiem!

Koka karkasa māju projektēšana

Mūsu uzņēmums nodrošina pilnu koka karkasa ēkas projektēšanas ciklu.

Galvenās projekta sadaļas:

 • Vispārīgās daļas izstrāde – projektēšanai nepieciešamo dokumentu apkopojums, tehnisko noteikumu pieprasīšana u.c.
 • Arhitektūras risinājumi – grafiskās daļas izstrāde un detalizācija (skaidrojošs apraksts, ģenerālplāns, teritorijas sadaļa, teritorijas vertikālais plānojums, stāvu plāni, griezumi un mezgli, fasādes, būvizstrādājumu specifikācijas, ugunsdrošības pasākumu risinājumi, darbu organizācijas projekts)
 • Būvkonstrukcijas (pamati, pārsegumi, jumts un citas slodzi nesošās konstrukcijas)
 • Inženiertīklu daļas
 • Ēkas energoefektivitātes novērtējums aprēķinātajai energoefektivitātei
 • Ģeotehniskā izpēte
 • Projekta saskaņošana ar tehnisko noteikumu izdevējiem (inženiertīklu turētājiem) un būvvaldi.

Saviem klientiem varam piedāvāt ap 30 dažādus gatavus ēku projektus, kas ļaus būtiski ietaupīt gan laiku, gan līdzekļus visā projekta realizācijā. Tāpat spējam nodrošināt individuālu projektu izstrādi, balstoties uz katra klienta vēlmēm un specifiskajām prasībām.

Daudzi projekti apvieno arhitektūras un tehniskās robežas. Mēs piedāvājam dziļu pieredzi, spēju rast risinājumus sarežģītās situācijās, esam elastīgi un strādājam ar jaunām tehnoloģijām un dizaina pieejām.

Mēs izmantojam jaunāko BUILDING INFORMATION MODELING (BIM) programmatūru, koordinējot un racionalizējot projektēšanas un dokumentēšanas procesus.